KONST / Litografier / Färglitografi 7437076
nr 743 7076
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi , Bengt Lindström (1925-2008), signerad 20/125, motivets mått: 52x77
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 27 februari 2012
kl 18:10:53
27/2 17:14:14
27 feb
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström